ایمنی
طراحی و اجراء سیستم اعلان و اطفاء حریق
امروزه استفاده از سیستم های اعلام و اطفاء حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی به ویژه در انبارها که سرمایه اولیه و محصولات نهایی شرکت ها وجود دارد از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت ایمن نگر سینا با در اختیار داشتن استانداردهای طراحی جدید و به روز مبتنی بر استانداردهای ملی و بین المللی آماده ارائه خدمات در این حوزه می باشد.
تجهیزات حفاظت فردی در فهرست اولویت بندی کنترل خطرات محیط کار به عنوان آخرین آیتم اما مهم محسوب می شود و استفاده از آن بسیار رایج است چون در اکثر فعالیتها کاربرد دارد و در بعضی شرایط به عنوان یک وسیله بسیار ضروری عمل می کند در صورت شناخت صحیح خطر و وسایل مورد نیاز، تجهیزات حفاظت فردی موثر خواهد بود چون ابعاد بدنی افراد متفاوت است بنابراین این وسایل باید با خصوصیات مصرف کننده تناسب داشته باشد. نا مناسب بودن باعث کاهش یا عدم مصرف می شود. تدوین دستورالعملها و پذیرش آن از طرف مصرف کننده، اجرای برنامه های آمورشی، آزمون محصولات مختلف و آگاهی از شرکتهای گوناگون تولیدی و آزادی در انتخاب از موارد مهم در انتخاب و استفاده از لوازم حفاظت فردی می باشد. این شرکت آمادگی مشاوره در این زمینه و همچنین ارائه محصولات استاندارد را دارد.
به منظور حفاظت افراد و دستگاه ها،اضافه ولتاژهای تولید شده در بدنه که باعث صدمه دیدن دستگاهها و افراد می شود، همچنین ولتاژ های بسیار زیاد و خطرناک ناشی از برخورد صاعقه با دکلهای کامپیوتری را باید در جایی خنثی نمائیم. به همین منظور استفاده از سیستم ارت و حفاظت از تجهیزات و مهم تر از همه انسانها بسیار لازم و ضروری است بعلاوه با استفاده از سیستمهای دیجیتالی و حساس، لزوم بازنگری، نصب و نگهداری سیستم های حفاظتی و گراندینگ وجود دارد. به طور خلاصه اهداف بکارگیری سیستم ارتینگ یا گراندینگ عبارتند از:
 • حفاظت و ایمنی جان انسان
 • حفاظت و ایمنی وسایل و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی
 • فراهم آوردن شرایط ایده آل جهت کار
 • جلوگیری از ولتاژ تماسی
 • حذف ولتاژ اضافی
 • اطمنیان از قابلیت کار الکتریکی
بهداشت
آلاینده سنجی در محیط کار
طبق ماده 85 قانون کار در راستای صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور و پیشگیری از بیماری های حرفه ای و تامین بهداشت کار و کارگر و محیط کار ،این شرکت مجوز اندازه گیری کلیه عوامل زیان آور محیط کار را از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران اخذ نموده است . کلیه کارگاهها مشمول آلاینده سنجی محیط کار می باشد. picture
سرو صدا یکی از مهمترین وشایعترین عوامل فیزیکی زیان آور محیط کار است که در اکثر صنایع وجود دارد وعوارض جبران ناپذیری بر سلامتی کارگران می گذارد که بسیاری از این عوارض متاسفانه غیر قابل برگشت می باشد وتنها میتوان از پیشرفت آن جلوگیری کرد لذا بررسی، شناسایی واندازه گیری این عامل نسبت به سایر عوامل فیزیکی از اهمیت بیشتری برخوردار است . این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و با رعایت کلیه استاندارد های ملی و بین المللی نسبت به سنجش این عامل زیان آور می نماید. و با استفاده از تجربه و تخصص خود نسبت به کنترل صدا به شرح ذیل اقدام می نماید:
 • کنترل صدا در منبع تولید صدا
 • کنترل در مسیر انتشار صدا
 • کنترل در محل دریافت کننده صدا
picture

انسان ها در محیط کار خود بسته به نوع شغلشان تحت تاثیر عوامل مخاطره آمیز گوناگونی قرار دارند به گونه ای که اگر این عوامل زیان آور از حد تحمل فیزیولوژیک بدن فزونی گیرند، آسیب های شغلی را سبب گشته و از بهره وری نیروی کار تا حدود زیادی کاسته خواهد شد. ازآنجایی که نیروی کار هر کشور به ویژه کشور های در حال توسعه، بخش پر اهمیتی از سرمایه ملی آن را تشکیل داده و از پایه های توسعه اقتصادی و اجتماعی انگاشته می شود لذا حفاظت و تندرستی نیروی کار و بهسازی محیط کار از اهمیت فراوانی برخودار است. یکی از مخاطرات جدی در محیطهای کار آسیب های اسکلتی – عضلانی مرتبط با شغل می باشد که از جمله بزرگترین مشکلات بهداشتی شغلی در کشور های صنعتی و کشورهای در حال توسعه است. این آسیب ها در اثر تخریب تجمعی بافت های دستگاه اسکلتی و عضلانی طی ماه ها و سال ها مواجهه با عوامل استرس زای بیو مکانیکی و روانی–اجتماعی در محیط کار رخ می دهد و از مهمترین عوامل موثر در بروز این آسیب های چند علتی می توان به حمل دستی بار، وضعیت نامطلوب بدن( پوسچر نامطلوب)، طراحی ایستگاه کار و ابزار و وسایل مورد استفاده در آن و... در هنگام کار اشاره نمود. این شرکت با بهره گیری از نیرو های متخصص خود و با استفاده از نرم افزارها ،در محیط های کاری ارزیابی پوسچر نموده و متناسب با محیط کار، ایستگاههای کاری استاندارد طراحی می نماید.

امروزه هیچ شغلی را نمی‌توان یافت که از خطرات اسکلتی-عضلانی مبرا باشند. در تمامی مشاغل نیاز است تا پوسچرها آنالیز شوند و برای اصلاح آن ها در کارکنان آموزش و اقدامات لازم صورت گیرد. در صورت عدم آموزش به کارکنان، عوارضی چون دردهای اسکلتی و انحرافات در استخوان ها بروز می کند. روش های مختلفی برای ارزیابی پوسچر و ارگونومی افراد وجود دارند؛ درحال حاضر متدهای REBA, RULA,OCRA,SI و CTD Risk index مورد قبول سازمان ACGIH است که در شرایط متناسب با شغل افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • REBA: Rapid Entire Body Assessment
 • RULA: Rapid Upper Limb Assessment
 • OCRA: Occupational Repetitive Actions Index
 • SI: Strain Index
 • CTD Risk Index
با استفاده از نرم‌‎‌افزار Ergo intelligence-UEA می توان با سرعت و دقت بالاتر، به نتیجهء مطلوب‌تری از ارزیابی ارگونومیک دست‌یافت.

picture
نور بخشی از طیف الکترومغناطیس است كه در برخورد با سلولهای گیرنده شبکیه چشم انسان دریافت و پس از ارسال به مغز، كمیت و كیفیت آن درک میگردد. طیف دریافت شده از محیط اطراف بر مبنای خصوصیات آن در مغز به صورت نور، رنگ یا شیء درک میشود. نور جزء جدایی ناپذیر عالم خلقت و یکی از مظاهر تجلی رحمت الهی است. نمیتوان زندگی بر روی زمین را بدون وجود روشنایی تصور نمود. گردش شب و روز و تغییرات فصلی شرایط بسیار مناسبی را برای ادامه حیات در زمین فراهم نموده است. ساعت زیستی موجودات از جمله انسان وابستگی عجیبی به سطح روشنایی دارد. هرگونه اختلال در دریافت روشنایی مطلوب میتواند سبب بروز پیامدهای مختلف برای انسان گردد. در مباحث روشنایی در محیط كار اعم از صنعتی و غیر صنعتی از نظر تأمین نیازهای بهداشت، ایمنی و ارگونومی مستلزم رعایت همه مؤلفه های روشنایی مطلوب میباشد.روشنایی ناقص یا نامطلوب میتواند علاوه بر اثرات مریی بر سیستم بینایی، اثرات غیر مریی شامل اثرات بر كارایی ذهنی و عصبی-روانی و فیزیولوژیک شاغلین داشته باشد. این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات نسبت به اندازه گیری روشنایی در محیط های کاری اقدام نموده و متناسب با مشکلات راهکارهای اصلاحی پیشنهاد می گردد و در صورت نیاز، به طراحی و اجراء روشنایی اقدام می نماید. log
سیستم تهویه صنعتی از راهکاری موثر در کاهش عوامل زیان آور محیط کار می باشد این شرکت با بررسی میدانی فرآیند ها و منابع آلودگی و با بهره گیری از تخصص و تجربیات مفید خود در این زمینه و با استفاده از استانداردها و راهنما های موجود و با در نظر گرفتن محدودیت های مالی واقتصادی صنایع نسبت به طراحی و اجراء و همچنین اصلاح و تغییر فرآیند و ارزیابی تهویه در صنایع می پردازد. log
مسائل بهداشت ،ایمنی و محيط زيست باتوجه به نگرش نوين علم مديريت در صنايع ، از اهمیت ویژه ای در توسعه وپیشرفت و رشد جامعه انسانی و صنعت برخوردار است. حضور بخش خصوصی توانمند در امور HSE ( بهداشت ،ایمنی و محيط زيست ) ، یکی از اولويتها در تامین و بهبود وضعيت HSE کار در کارگاه ها، در همه کشورهای صنعتي می باشد.در همین راستا، تيم تخصصي شركت ايمن نگر سینا با تجربه چند ساله آمادگي لازم جهت خدمات ایمنی، بهداشت و محيط زيست و خدمات مشاوره در اين خصوص را دارا مي باشد.
شرکت ایمن نگر سینا با شعار صرفه جویی در همه چیز به غیر از آموزش ،نسبت به برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی H.S.E از طریق مراکز معتبر نموده است. دوره های آموزشی متعاقبا از طریق سایت اطلاع رسانی خواهد شد.
محیط زیست
آزمایشگاه
آنالیز
کروماتوگرافی گازی (Gas Chromatography) یکی از روش‌های کروماتوگرافی است که برای بررسی و جداسازی مواد فرار بکار می‌رود. این شرکت با داشتن دستگاه گاز کروماتوگرافی گازی Agilent و نیروی متخصص قادر به آنالیز نمونه ها با دستگاه گاز کراماتوگراف می باشد. log